Odchovna na kuřata

Na základě žádostí chovatelů jsme vytvořili odchovnu na kuřata, kterou jsou nyní mnozí viděli u nás doma a na burzách, kde prodáváme naše kuřata. Naše odchovny jsou k dispozici v menších rozměrech 50x60x30 a větších rozměrech 50x100x40. Jsou vyrobeny z masivních 18mm OSB desek, což je materiál vhodný pro odchov jakékoli drůbeže.

Naše odchovny jsou navrženy na základě mnohaletých zkušeností z chovu a jsou vybaveny průhledným oknem z odolného polykarbonátu, díky němuž můžete nerušeně sledovat vývoj vašich kuřat. V odchovně je instalována žárovka, která poskytuje potřebné teplo. Teplota se reguluje pomocí horních posuvných dvířek, přičemž pozorujeme chování kuřátek. Pokud kuřata běhají po odchovně, je teplota správná. Pokud se však pod žárovkou choulí, je jim zima a musíme dvířka přivřít. Naopak, pokud jsou vzdálenější od žárovky, musíme dvířka více otevřít nebo použít slabší žárovku. Regulace teploty není složitá a po chvíli ji zvládnete i bez problémů. Je možné měřit teplotu pomocí externího teploměru.

Pokud máte zájem, můžeme vaši odchovnu vybavit výhřevnou deskou a termostatem, což však zvyšuje náklady. Naše odchovny jsou k dispozici jak s oknem, tak bez něj. V současné době jsme naši konstrukci odchovny trochu změnili a namísto položeného rámečku s výplní jsme dali desku z 12mm OSB desek na panty, aby byla manipulace s odchovnou snadnější a pohodlnější. Po mnoho let jsme používali tyto odchovny v našem vlastním chovu a jsme s nimi naprosto spokojeni.